Share:

Objavljen Natječaj za dodjelu stipendija redovitim studentima diplomskih i dodiplomskih studija s područja Hercegbosanske županije

Ministarstvo znanosti, prosvjete, kulture i športa Hercegbosanske županije raspisuje Natječaj za dodjelu stipendija redovitim studentima diplomskih i dodiplomskih studija s područja Hercegbosanske županije.

Studentima u akademskoj 2018./2019. godini dodijelit će se osamnaest (18) stipendija u mjesečnom iznosu od 150,00 KM u deset (10) jednakih mjesečnih rata i to za:

Studij fizike – četiri (4) stipendije,
Studij matematike – četiri (4) stipendije,
Studij njemačkog jezika – dvije (2) stipendije,
Studij kemije – dvije (2) stipendija,
Studij edukacijsko rehabilitacijskog smjera –  dvije (2) stipendije,
Studij logopedije – dvije (2) stipendije,
Studij psihologije –  dvije (2) stipendije.

Natječaj ostaje otvoren petnaest (15) dana od dana objavljivanja na oglasnoj ploči Ministarstva i na službenoj WEB stranici Ministarstva. Popunjen obrazac prijave na Natječaj koji se može dobiti u Ministarstvu znanosti, prosvjete, kulture i športa HBŽ, s potrebnom dokumentacijom slati na adresu: Ministarstvo znanosti, prosvjete, kulture i športa HBŽ, Stjepana II. Kotromanića bb., Livno, s naznakom „Prijava na natječaj za dodjelu stipendija redovitim studentima diplomskih i dodiplomskih studija“.

Natječaj za dodjelu stipendija redovitim studentima diplomskih i dodiplomskih studija s područja Hercegbosanske županije i prijavu za dodjelu stipendija za akademsku  2018./2019. godinu možete preuzeti u rubrici Javni natječaji.

Share:

Na području Hercegbosanske županije odgođena nastava u drugoj smjeni

Ministarstvo znanosti, prosvjete, kulture i športa Hercegbosanske županije na prijedlog ravnatelja srednjih i osnovnih škola Hercegbosanske županije donijelo je odluku da se danas, 25. siječnja 2019. godine neće održati nastava u drugoj smjeni u svim osnovnim i srednjim školama na području Hercegbosanske županije.

Share:

Odgođena nastava sutra u općini Tomislavgrad i Glamoč

Zbog vremenskih neprilika koje su zadnjih dana pogodile područje Hercegbosansku županije, te zbog sigurnosti svih sudionika u obrazovnom procesu, posebno djece, Ministarstvo znanosti, prosvjete, kulture i športa Hercegbosanske županije u suradnji s općinskim službama civilne zaštite na području Hercegbosanske županije donijelo je odluku da se sutra, 25. siječnja 2019. godine nastava neće izvoditi u osnovnim i srednjim školama u općini Tomislavgrad i Glamoč. U Livnu i općinama Kupres, Bosansko Grahovo i Drvar nastava će se redovito izvoditi sutra, 25. siječnja 2019 godine.

U ponedjeljak 28. siječnja 2019. godine nastava će se redovito izvoditi po postojećem rasporedu na području Hercegbosanske županije

Share:

Odgođena nastava i sutra u svim općinama Hercegbosanske županije osim u Drvaru

Zbog obilnih snježnih oborina i stanja na cestama u Hercegbosanskoj županiji u koordinaciji s općinskim službama civilne zaštite, načelnicima općina na području Hercegbosanske županije i Vladom Hercegbosanske županije donesena je Odluka da se sutra, 24. siječnja nastava odgađa u svim općinama u našoj županiji, osim u školama na području općine Drvar gdje će se nastava redovito izvoditi.

U tijeku sutrašnjeg dana donijet će se Odluka za petak.

Share:

U okviru projekta: “Jačanje kapaciteta institucije Ombudsmena za ljudska prava za borbu protiv diskriminacije“ u Livnu je održan Okrugli stol i obuka

U utorak, 11. prosinca 2018. godine u Hotelu B&M u Livnu održan je Okrugli stol o temi „Suradnja sa institucijom Ombudsmenom za ljudska prava: implementacija preporuka i koordinacija aktivnosti“. Obuka o zaštiti od diskriminacije za relevantne javne institucije i civilno društvo, uz sudjelovanje institucije Ombudsmena za ljudska prava Bosne i Hercegovine održana je danas, 12. prosinca 2018. godine u Hotelu B&M u Livnu.

Predavač Okruglog stola i obuke bila je stručna suradnica institucije Ombudsmena za ljudska prava Bosne i Hercegovine, Fatima Račić i stručna suradnica institucije Ombudsmena za ljudska prava Bosne i Hercegovine, Irma Salčin, a sudjelovali su predstavnici Ministarstva rada, zdravstva, socijalne skrbi i prognanih Hercegbosanske županije, Ministarstva znanosti, prosvjete, kulture i športa Hercegbosanske županije, predstavnici centara za socijalni rad u Hercegbosanskoj županiji i predstavnici  MIO-PIO Hercegbosanske županije.

Predavači su prezentirali  preventivno djelovanje i ulogu institucije Ombudsmena u prevenciji kršenja ljudskih prava, te preporuke Ombudsmena i njihovo provođenje. Sudionici su imali priliku upoznati pojam i vrstu diskriminacije, primjenu Zakona o zabrani diskriminacije u BiH, a među ostalim, sudionici su iznosili iskustva u radu i s radom institucija Ombudsmena za ljudska prava Bosne i Hercegovine

Cilj Okruglog stola i obuke je jačanje kapaciteta institucije Ombudsmena za ljudska prava Bosne i Hercegovine u sprječavanju i borbi protiv diskriminacije, kao i poticanje suradnje institucije Ombudsmena za ljudska prava Bosne i Hercegovine javnih ustanova i nevladinih organizacija u borbi protiv diskriminacije. Uspostavljanje izravnog kontakta između Institucije Ombudsmena i javnih institucija, kako bi u određenim situacijama predstavnik nadležne institucije mogao stupiti s institucijom Ombudsmena da bi se osiguralo lakše postupanje.

 

 

Share:

U Tomislavgradu održano sportsko natjecanje učenika srednjih škola s područja Hercegbosanske županije

U organizaciji Ministarstva znanosti, prosvjete, kulture i športa Hercegbosanske županije danas, 30. studenoga 2018. godine u Tomislavgradu održano je sportsko natjecanje učenika srednjih škola s područja Hercegbosanske županije.

Natjecanje se održavalo u sportskoj dvorani Osnovne škole „Ivan Mažuranić“, u dvorani Srednje strukovne škole i Gradskoj sportskoj dvorani u Tomislavgradu.

Učenici i učenice natjecali su se u nogometu (muškarci), košarci (muškarci), košarci (žene) i odbojci (žene). Sudjelovalo je 30 ekipa s ukupno 300 učenika.

U muškoj konkurenciji u nogometu najbolja je bila ekipa Gimnazije Livno. Drugo mjesto osvojila je SSŠ „Silvija Strahimira Kranjčevića“ iz Livna. a treće mjesto Srednja ekonomska škola Livno iz Livna.

U muškoj konkurenciji u košarci prvo mjesto osvojila je ekipa Srednje škole „Drvar“ iz Drvara. Drugo mjesto pripalo je učenicima SSŠ iz Tomislavgrada, a treće mjesto osvojila je  Gimnazija  „Marka Marulića“ iz Tomislavgrada.

U konkurenciji učenica u košarci na prvom mjestu se našla ekipa Gimnazije iz Livna. Drugo mjesto pripalo je učenicama SSŠ „Silvija Strahimira Kranjčevića“ iz Livna, a treće mjesto učenicama Gimnazije  „Marka Marulića“ iz Tomislavgrada.

U odbojci za žene najuspješnije su bile učenice livanjske gimnazije, drugo mjesto osvojile su učenice Srednje ekonomske škole Livno iz Livna, a treće mjesto SSŠ „Silvija Strahimira Kranjčevića“ iz Livna.

Ministarstvo znanosti, prosvjete, kulture i športa Hercegbosanske županije osiguralo je financijska sredstva za održavanje ovog natjecanja, uključujući i besplatan prijevoz učenika.

Svim ekipama uručene su zahvalnice za sudjelovanje u natjecanju, a ekipama koje su osvojile prva tri mjesta dodijeljeni su pehari i diplome kao i druge prigodne nagrade.

Ovim natjecanjem završeno je ovogodišnje sportsko natjecanje osnovnih i srednjih škola s područja Hercegbosanske županije.

 

 

Share:

Krenuo program besplatnog predškolskog odgoja u HBŽ

 Ministarstvo znanosti, prosvjete, kulture i športa Hercegbosanske županije obavještava kako je u utorak 27. studenog 2018. godine krenuo program besplatnog predškolskog odgoja u našoj županiji.Program će se realizirati u trajanju od 6 mjeseci, 4 radna dana u tjednu, u dnevnom trajanju od 3 sata (ukupno 300 sati) u svim općinama naše županije.

U projekt je uključeno oko 320 djece, raspoređenih u 19 skupina. Prednost prilikom upisa su imala djeca s poteškoćama u razvoju i djeca iz obitelji u stanju socijalne potrebe. U programu su angažirane 22 odgajateljice.

Ministarstvo već šestu godinu za redom provodi navedeni projekt i svakom djetetu omogućava predškolski odgoj, te smo jedina županija u kojoj se izvodi ovakva vrsta nastave, a isti se realizira uz partnerstvo Vlade Hercegbosanske županije i UNICEF-a u BiH.

Share:

Obavijest o održavanju natjecanja učenika srednjih škola s područja Hercegbosanske županije

Ministarstvo znanosti, prosvjete, kulture i športa Hercegbosanske županije i ove godine organizira sportsko natjecanje učenika srednjih škola s područja Hercegbosanske županije. Natjecanje će se održati u petak, 30. studenog 2018. godine u Tomislavgradu s početkom u 9 sati, a učenici će se natjecati u sljedećim sportovima i na sljedećim lokacijama:

  • Nogomet – muškarci (Gradska sportska dvorana Tomislavgrad),
  • Košarka – muškarci (OŠ „Ivana Mažuranića“ Tomislavgrad),
  • Košarka – žene (OŠ „Ivana Mažuranića“ Tomislavgrad),
  • Odbojka – žene (Srednja strukovna škola Tomislavgrad).

Za sve škole koje imaju prijavljene ekipe za ovo natjecanje bit će osiguran prijevoz, a najuspješnijim ekipama bit će uručene prigodne nagrade.

Share:

Održano sportsko natjecanje učenika osnovnih škola Hercegbosanske županije

Danas, 23. studenog 2018. godine u Livnu održano je sportsko natjecanje učenika osnovnih škola Hercegbosanske županije u koje je organiziralo Ministarstvo znanosti, prosvjete, kulture i športa.

Učenici su se natjecali u nogometu (muškarci), košarci (muškarci), košarci (žene) i odbojci (žene).

U natjecanju učenica u odbojci najbolja je bila ekipa OŠ „Ivana Gorana Kovačića“ iz Livna, drugo mjesto zauzela je OŠ „ fra Lovro Karaula, dok su treće mjesto osvojile odbojkašice OŠ “Kupres“ iz Kupresa.

U nogometu prvo mjesto osvojila je OŠ „Ivana Mažuranića“ iz Tomislavgrada, drugo mjesto pripalo je OŠ “fra Miroslava Džaje” iz Kupresa, a treće OŠ „Ivana Gorana Kovačića“ iz Livna.

U muškoj konkurenciji u košarci najbolja je bila ekipa OŠ „ fra Lovro Karaula“, drugo mjesto osvojila je OŠ „Ivana Gorana Kovačića“ iz Livna, dok je treće mjesto pripalo OŠ “Drvar” iz Drvara

U košarci za žene prvo mjesto pripalo je OŠ „ Ivana Mažuranića“ iz Tomislavgrada, drugo mjesto osvojila je OŠ “ Stjepana Radića“ iz Prisoja, dok je treće mjesto pripalo košarkašicama OŠ „fra Lovro Karaula“ iz Livna.

U sportskom natjecanju  sudjelovalo je 28 ekipa iz svih osnovnih škola Hercegbosanske županije s ukupno 300 djece od 5. do 9 razreda. Najuspješnijim ekipama  uručene su prigodne nagrade.

Ministarstvo znanosti, prosvjete, kulture i športa Hercegbosanske županije osiguralo je financijska sredstva za održavanje ovog natjecanja, uključujući i besplatan prijevoz učenika.

 

Share:

Obavijest o održavanju natjecanje učenika osnovnih škola s područja Hercegbosanske županije

Ministarstvo znanosti, prosvjete, kulture i športa Hercegbosanske županije i ove godine organizira športsko natjecanje učenika osnovnih škola s područja Hercegbosanske županije. Natjecanje će se održati u petak, 23. studenog 2018. godine u Livnu s početkom u 9 sati, a učenici će se natjecati u sljedećim športovima i na sljedećim lokacijama:

– Nogomet – muškarci (Sportska dvorana „Dalibor Perković – Dali“ Livno),
– Košarka – muškarci (Srednja ekonomska škola Livno),
– Košarka – žene (Srednja ekonomska škola Livno),
– Odbojka – žene (OŠ „Fra Lovro Karaula“ Livno).

Za sve škole koje imaju prijavljene ekipe za ovo natjecanje bit će osiguran prijevoz i hrana, te će svim sudionicima biti uručene zahvalnice i prigodne nagrade, a najuspješnijim školskim ekipama bit će uručeni dresovi.